انواع و استفاده صحیح از کاندوم ۴۹۰ بازدید

کاندوم چیست؟

کاندوم یک لوله نازک و مناسب است که یک مرد در طول رابطه جنسی از آلت تناسلی خود می پوشد و یا زنی قبل از رابطه جنسی وارد واژن می شود. کاندوم از بارداری و STD جلوگیری می کند. آنها سدی را ایجاد می کنند که مایع منی و سایر مایعات بدن را از واژن ، روده یا دهان خارج می کند. ممکن است آن را لاستیک یا روش مانع بشنوید.

از کاندوم مرد و زن به طور همزمان استفاده نکنید. یکی می تواند به دیگری بچسبد و آن را از جای خود بکشد یا آن را پاره کند.

کاندوم چقدر موثر است؟

اگر به طور صحیح از آن استفاده کنید کاندوم کارایی زیادی دارد. یک زن حتی در صورت استفاده از کاندوم می تواند باردار شود.

در صورت استفاده صحیح ، کاندوم های نر تقریباً ۹۸٪ مؤثر هستند. این بدان معنی است که در یک سال ، از هر ۱۰۰ زن که شرکای آنها همیشه به طور صحیح از کاندوم استفاده می کنند ، باردار می شوند. این تعداد از هر ۱۰۰ زن که شرکای خود هر بار به طور صحیح از کاندوم استفاده نمی کنند ، به ۱۸ نفر می رسد.

کاندومهای زنانه در هنگام استفاده صحیح حدود ۹۵٪ مؤثر هستند. آنها فقط ۷۹٪ از وقت را کار می کنید اگر درست از آنها استفاده نکنید.

همچنین کاندوم خطر ابتلا به یک بیماری STD را به دیگری کاهش می دهد. خطر دقیق با توجه به نوع بیماری متفاوت است. به عنوان مثال ، کاندوم تقریباً ۱۰۰٪ در محافظت در برابر HIV موثر است. اما HPV ، شایع ترین بیماری مقاربتی ، می تواند مناطقی را آلوده کند که کاندوم نر مانند آن مانند خارش گوشتی را پوشش نمی دهد. آنها خطر ابتلا به HPV را کاهش می دهند ، اما خلاص نمی شوند.

انواع کاندوم

انواع مختلفی از کاندوم های مرد وجود دارد ، از جمله:

 • لاتکس ، پلاستیک . بیشتر مردان از کاندوم ساخته شده از لاتکس استفاده می کنند. اگر به آن ماده حساس یا حساسیت دارید ، می توانید از پلاستیک های ساخته شده از پلاستیک استفاده کنید: پلی اورتان یا پلی ایزوپرن. کاندوم های لاتکس و پلاستیک می توانند شما را در برابر هر نوع جنسی – واژینال ، دهانی و مقعدی محافظت کنند. کاندوم طبیعی یا بره از مواد ساخته شده از روده بره ساخته می شود. آنها از بارداری جلوگیری می کنند ، اما مانند پوست انسان ، دهانه های ریز دارند. این بدان معناست که آنها شما را از بیماریهای مزمن محافظت نمی کنند.
 • روغن کاری شده روغن کاری ، یا lubrication ، یک پوشش نازک از مایع روی کاندوم است. این می تواند از درد و سوزش در هنگام رابطه جنسی جلوگیری کند و می تواند به جلوگیری از شکستن کاندوم کمک کند. اگر کالایی خریداری کنید که در آن حبوبات وجود نداشته باشد ، احتمالاً می خواهید مقداری مکعب اضافه کنید تا رابطه جنسی راحت تر شود. حتما از محصولی مبتنی بر آب استفاده کنید که برای رابطه جنسی در نظر گرفته شده است. روان کننده های روغنی مانند ژله نفتی می توانند به کاندوم آسیب رسانده و از کار آن جلوگیری کنند.
 • اسپرم کش این اسپرم را می کشد. برخی از کاندوم ها با آن از قبل پوشیده شده اند. این می تواند خطر بارداری را پایین بیاورد ، اما احتمالاً مقدار اسپرم کش که کاندوم همراه است برای ایجاد تغییر کافی نیست. اگر می خواهید حفاظت بیشتری داشته باشید ، یک محصول کشتار اسپرم جداگانه تهیه کنید. به دنبال یکی با اکتوکسینول -۹ باشید. یکی دیگر از اسپرم کش های مشترک ، nonoxynol-9 ، می تواند دستگاه تناسلی شما را تحریک کند ، این امر می تواند احتمال ابتلا به HIV را بیشتر کند.
 • کاندوم های بافتی . اینها شامل انواع روبان و شکافی است. هدف آنها افزایش لذت برای شما یا شریک زندگی شما است. اما این که چگونه باعث می شود احساس کنید می تواند متفاوت از آنچه شخص دیگری از آن لذت می برد باشد. اگر کاندوم شما یا شریک زندگی تان را از لذت بردن از رابطه جنسی باز می دارد ، آنهایی که بافت دارند را امتحان کنید تا ببینید آیا احساس بهتری دارند همچنین می توانید قسمت کاندوم را در قسمت پیش زمینه قرار دهید.

همچنین ممکن است کاندوم های تازگی درخشش در تاریکی یا تاریکی دیگر پیدا کنید. اما مراقب باشید: این نوع ها معمولاً مورد تأیید FDA نیستند ، و همچنین از بارداری یا STD جلوگیری نمی کنند. اطمینان حاصل کنید که بسته به وضوح بیان می کند که محصول در برابر هر دو محافظت می کند.

فقط یک نوع کاندوم زن وجود دارد که توسط FDA برای استفاده در ایالات متحده تأیید شده است. این ماده از نیتریل ساخته شده است ، نوعی لاستیک ساخته شده بدون لاتکس است. از قبل روغنکاری می شود.

۱۱ نکته برای استفاده صحیح از کاندوم مردانه

در هر زمان قبل یا در طول رابطه جنسی می توانید کاندوم مردانه قرار دهید.

 1. هنگام باز کردن بسته مطمئن شوید که کاندوم را پاره نمی کنید.
 2. اگر شکننده ، سفت ، چسبنده است یا منقضی شده است ، آن را بیرون بیاورید.
 3. آن را بعد از درست شدن آلت تناسلی خود و قبل از لمس هر قسمت از شریک زندگی خود قرار دهید.
 4. آن را در تمام مدت از ابتدا تا انتها نگه دارید.
 5. هر بار از یک مورد جدید استفاده کنید. این یعنی برای هر نعوظ.
 6. اگر خنثی نشده اید ، پیش از قرار دادن کاندوم ، پیشانی خود را به عقب بکشید.
 7. اگر کاندوم نوک مخزن ندارد ، انتهای آن را بچسبانید تا حدود نیم اینچ از فضای خود باقی بماند تا در هنگام انزال مایع منی جمع شود.
 8. وقتی نوک را نگه دارید (اگر مخزن وجود ندارد) ، از دست دیگر خود استفاده کنید تا کاندوم را تا تمام طول به پایین پایه آلت تناسلی خود بپیچانید.
 9. اگر احساس می کنید که در طول رابطه جنسی دچار پارگی یا پارگی شده است ، فوراً متوقف شوید ، بیرون بکشید و کاندوم جدید بگذارید.
 10. بعد از انزال و قبل از از بین رفتن نعوظ ، با دقت بیرون بکشید ، تا مطمئن شوید کاندوم روشن است.
 11. هنگامی که آن را حذف کردید ، اطمینان حاصل کنید که مایع منی به بیرون نریزد.

۱۳ نکته برای استفاده صحیح از کاندوم زنانه

قبل از برقراری رابطه جنسی باید کاندوم را وارد کنید.

 1. با زانوها از هم جدا شوید یا با پاها خم و زانو دراز بکشید.
 2. بسته را باز کرده و کاندوم را خارج کنید.
 3. کاندوم را نگه دارید تا انتهای باز آویزان شود.
 4. می توانید روان کننده را در قسمت بیرونی قسمت بسته بسته قرار دهید تا به این وسیله آسانتر شود.
 5. حلقه داخلی را بین انگشت شست و میانی فشار دهید.
 6. مانند قرار دادن تامپون ، حلقه داخلی را وارد کرده و درون واژن بکشید.
 7. کاندوم باید وارد شود تا زمانی که حلقه از استخوان مجرای شما گذشته باشد – می توانید با خم کردن انگشت خود هنگام رسیدن به یک زن و شوهر از داخل واژن ، آن را پیدا کنید.
 8. اطمینان حاصل کنید که کاندوم پیچیده نمی شود.
 9. حلقه بیرونی باید در برابر بدن شما قرار داشته باشد – تا یک اینچ از آن ممکن است آویزان شود.
 10. آلت شریک زندگی خود را به داخل کاندوم راهنمایی کنید. اگر احساس می کنید بین کاندوم و بدن شما در حال لغزش است ، متوقف شوید.
 11. اگر انگشتر بیرونی به بدن شما فشار وارد شده است متوقف شوید یا احساس می کنید کاندوم از جای خود بلغزد.
 12. لازم نیست کاندوم را درست بعد از رابطه جنسی بردارید.
 13. وقتی بیرون بیایید ، حلقه بیرونی را به آرامی فشار داده و پیچ کنید تا مایع منی درون کیسه نگه داشته شود.
انواع و استفاده صحیح از کاندوم was last modified: بهمن 7ام, 1398 by zadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *