رابطه در دوران بارداری و بعد از آن ۴۱۹ بازدید

صمیمیت در دوران بارداری و بعد از آن

صمیمیت در دوران بارداری

بارداری یک زمان هیجان انگیز است و انتظار داشتن کودک با شخصی که دوستش دارید می تواند شما را از جهات مختلفی دور هم جمع کند. با این حال ، این همچنین می تواند رابطه صمیمی شما را تغییر دهد – و نه همیشه برای بهتر شدن. اما با کمی تلاش و دانش ، اینگونه نیست. شما و شریک زندگی تان می توانید با رعایت چند نکته ساده ، زندگی جنسی ایمن و شاد را در دوران بارداری و بعد از آن داشته باشید.

ارتباطات

برقراری ارتباطات مهم و اساسی در هر رابطه ای است. اطمینان حاصل کنید که شما و شریک زندگی خود در رابطه با صمیمیت در دوران بارداری در یک صفحه قرار دارید. همچنین ، اگر شما فردی که باردار نیستید ، در مورد نگرانی های مربوط به تصویر بدن با شریک زندگی خود صحبت کنید. تغییر در دوران بارداری (یعنی افزایش وزن ، بزرگ شدن و درد سینه) باعث می شود احساس بزرگ و غیرقابل تحمل شود. به او بگویید که او را حتی در دوران بارداری جذاب می دانید.

ایمنی رابطه جنسی در دوران بارداری

بعضی اوقات زوجین نگران این هستند که مقاربت می تواند به کودک صدمه بزند ، یا قصد دارند به شریک زندگی خود صدمه بزنند. مقاربت جنسی در تمام دوران بارداری بی خطر است ، مگر اینکه توسط ارائه دهنده شما چنین تصریح شود. به عنوان مثال ، اگر ارائه دهنده خدمات درمانی شما می گوید باید مراقب باشید ، یا اگر شما را در رختخواب خود قرار داده اید ، ایده خوبی نیست که بتوانید مقاربت را انجام دهید.

در حالی که باردار هستید ، ممکن است لکه بینی را بعد از مقاربت مشاهده کنید. کاملاً طبیعی است. اگر لکه بینی برای مدت طولانی (چند ساعت) ادامه یابد ، با ارائه دهنده خدمات خود صحبت کنید.

دوره اولیه پس از زایمان

مهم است که نیازهای صمیمی خود را در دوران بارداری برقرار کنید ، و حتی بعد از رسیدن کودک از اهمیت بیشتری برخوردار شوید. اگرچه اکثر پزشکان توصیه می کنند در طول شش هفته پس از زایمان ، از مقاربت خودداری کنید ، اما هنوز هم می توانید انواع دیگری از صمیمیت را با همسر خود تجربه کنید. نسبت به نیازها و خواسته های شریک زندگی خود حساس باشید.

مردانه:

او ممکن است سینه های درد داشته باشد و در حال حاضر آنها به کودک تعلق دارند. بدن و شکم او ممکن است از زایمان درد داشته باشد. ممکن است مچ پا او متورم شود. سطح هورمون وی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این همراه با کمبود عمومی خواب به معنای احساسات بودن او خواهد بود. او را در این مدت آسایش دهید و مراقب علائم افسردگی باشید.

برای خانم ها:

او ممکن است احساس بی اختیار و غیر ضروری کند. او به روشی متفاوت خسته می شود و شاید نمی داند چگونه کمک کند. به یاد داشته باشید که ارتباط برقرار کنید.

آیا شما هنوز هم همان جنس رانندگی بعد از کودک خواهید داشت؟

اگر قبل از بارداری رابطه جنسی طبیعی داشتید ، باید بعد از بهبودی برگردد. در مورد رابطه جنسی کم یا زیاد نیز همین مسئله صادق است. همه موارد باید به وضعیت قبل از بارداری شما بازگردد. در بعضی موارد ، میل جنسی شما در دوران بارداری افزایش می یابد و حتی ممکن است بعد از بهبودی از زایمان بالا بماند.

توجه به این نکته مهم است که پس از زایمان ، به دلیل کاهش هورمون ها ممکن است واژن شما خشک تر به نظر برسد. این همچنین می تواند برای مادران شیرده اتفاق بیفتد. به جای اجتناب از رابطه جنسی ، وقت اضافی را برای بازی کردن اختصاص دهید و استفاده از روان کننده شخصی را در نظر بگیرید.

روابط صمیمی شما در دوران بارداری و بعد از تولد نوزاد نیازی به رنج نیست. با مراقبت بیشتر ، شما و شریک زندگی تان می توانید از عاشقانه و رابطه ای که قبل از به دنیا آمدن فرزندتان داشته اید ، لذت ببرید.

رابطه در دوران بارداری و بعد از آن was last modified: بهمن 7ام, 1398 by zadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *