9 روش پیشگیری از بارداری ۴۴۳ بازدید

۹ روش پیشگیری از بارداری که می توانید برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید (با تصاویر!)

یک بسته قرص ، کاندوم ، IUD و آزمایش بارداری.

بسیاری از گزینه های پیشگیری از بارداری در خارج وجود دارد – سوال این است که چه چیزی مناسب شماست؟

پیشگیری از بارداری می تواند برای جلوگیری از بارداری استفاده شود و بعضی از انواع نیز شما را در مقابل عفونت های مقاربتی (STI) محافظت می کنند.

ممکن است خودتان سؤال کنید: کدام روش برای من و شیوه زندگی من بهترین خواهد بود؟ کدام روش در برابر STI محافظت می کند؟

در مورد راحتی استفاده چطور؟ عوارض جانبی ممکن است؟ هزینه؟ چقدر مؤثر خواهد بود؟

کاندوم

کاندوم تنها شکل پیشگیری از بارداری است که از بیشتر STI ها و همچنین جلوگیری از بارداری محافظت می کند. این روش پیشگیری از بارداری در صورت تقاضا قابل استفاده است ، بدون هورمون است و به راحتی می تواند با شما حمل شود. و در انواع نر و ماده وجود دارد.

کاندوم های نر بر روی یک آلت تناسلی مردانه نورد شده و به عنوان یک مانع جسمی عمل می کنند و از عبور مایعات جنسی بین افراد در هنگام رابطه جنسی جلوگیری می کند. کاندوم زن درست قبل از رابطه جنسی در مهبل قرار می گیرد. بر اساس استفاده معمولی ، کاندوم زنانه به اندازه کاندوم لاتکس نر مؤثر نیست و ممکن است کمی مورد استفاده قرار گیرد.

جوانب مثبت شامل موارد زیر است: این بهترین محافظت در برابر STI است. در صورت تقاضا قابل استفاده است. عاری از هورمون

منفی عبارتند از: اگر به طور صحیح استفاده نشود ، می تواند در طول رابطه جنسی پاره شود یا از بین برود. برخی از افراد به کاندوم های لاتکس حساسیت دارند.

مجموعه ای از کاندوم های بدون استفاده.

 

قرص ضدبارداری خوراکی

این قرص کوچک است که روزی یک بار مصرف می شود. قرص ضدبارداری خوراکی متداول ترین روش پیشگیری از بارداری است که توسط زنان استرالیایی استفاده می شود . چند نوع قرص مختلف برای انتخاب وجود دارد ، بنابراین در مورد پیدا کردن یک مورد مناسب برای شماست. قرص ترکیبی حاوی استروژن و پروژستین است و قرص مینی تنها شامل یک هورمون ، پروژستین است. این قرص می تواند فواید زیادی داشته باشد ، اما یادآوری مصرف آن به موقع ضروری است.

مزایای استفاده از قرص عبارتند از: بسیار مناسب هنگام استفاده صحیح. خودجوش جنسی را مجاز می کند و رابطه جنسی را قطع نمی کند. برخی از قرص ها حتی ممکن است دوره های سنگین و دردناک را کاهش داده و یا اثرات مثبتی بر آکنه داشته باشند.

منفی عبارتند از: فراموش کردن قرص خود به معنای مؤثر بودن آن نیست. فقط توسط زنان قابل استفاده است. برای زنانی که قادر به جلوگیری از بارداری حاوی استروژن نیستند مناسب نیست. در برابر STI محافظت نمی کند.

این قرص فقط با دریافت نسخه پزشک پزشکی موجود است بنابراین به پزشک محلی یا کلینیک بهداشت جنسی خود مراجعه کنید .

بستن یک بسته قرص که در یک دست است.

 

دستگاه داخل رحمی (IUD)

این دستگاه کوچک T شکل از جنس ماده ای است که حاوی هورمون پروژسترون یا پلاستیک و مس ساخته شده است و توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی داخلی در رحم خانم قرار می گیرد. این روش طولانی مدت و برگشت پذیر روش پیشگیری از بارداری است که بسته به نوع آن می تواند سه تا ۱۰ سال در محل بماند.

برخی از IUD حاوی هورمون هایی هستند که به تدریج برای جلوگیری از بارداری آزاد می شوند. IUD همچنین در صورتی که در طی پنج روز (۱۲۰ ساعت) از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده توسط متخصص بهداشت انجام شود ، می تواند یک پیشگیری از بارداری مؤثر باشد.

IUD هایی که حاوی مس هستند ۹۹٪ مؤثر هستند و آنهایی که حاوی هورمون هستند ۹۹٫۸٪ مؤثر هستند ، بنابراین شما به همان اندازه محافظت می کنید که احتمالاً می توانید با استفاده از روش پیشگیری از بارداری باشید.

منفی عبارتند از: خونریزی نامنظم و لکه بینی در شش ماه اول استفاده رخ می دهد. برای درج و حذف نیاز به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده دارد. از STI محافظت نمی کند.

IUD با دستي دستبند برگزار شد.

 

ایمپلنت ضد بارداری

در این روش ، یک میله کوچک و انعطاف پذیر در زیر پوست در بازوی بالای زن قرار می گیرد و شکلی از هورمون پروژسترون آزاد می کند. این هورمون باعث آزاد شدن تخمدان در تخمک و ضخیم شدن مخاط دهانه رحم می شود و ورود اسپرم به رحم را دشوار می کند. کاشت ایمپلنت برای جابجایی و خارج کردن میله به یک روش کوچک با استفاده از بی حسی موضعی احتیاج دارد و پس از سه سال نیاز به تعویض دارد.

جوانب مثبت کاشت شامل: بسیار مؤثر است. رابطه جنسی را قطع نمی کند؛ یک گزینه ضد بارداری طولانی مدت و برگشت پذیر است.

منفی شامل: به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده برای درج و حذف نیاز دارد. در ابتدا ممکن است خونریزی نامنظم وجود داشته باشد. از STI محافظت نمی کند.

یک دستگاه کاشت در کنار نوار اندازه گیری 10cm نشان داده شده است.

تزریق ضد بارداری

تزریق شامل یک نسخه مصنوعی از هورمون پروژستوژن است. به باسن زن یا بازوی فوقانی داده می شود و در طی ۱۲ هفته آینده این هورمون به آرامی در جریان خون شما رها می شود.

مزایا: تزریق تا سه ماه ادامه دارد. بسیار مؤثر است؛ خودجوش جنسی اجازه می دهد و رابطه جنسی را قطع نمی کند.

منفی: تزریق ممکن است باعث اختلال در دوره یا خونریزی نامنظم شود. نیاز به پیگیری تعداد ماههای مورد استفاده دارد. از این رو در برابر STI محافظت نمی کند.

دستهایی که دارای سرنگ است.

 

قرص ضد بارداری اضطراری (قرص “صبح بعد از”)

از قرص ضدبارداری اضطراری می توان برای جلوگیری از بارداری بعد از رابطه جنسی استفاده کرد در صورت عدم استفاده از بارداری ، کاندوم در هنگام رابطه جنسی پاره شده است ، یا یک زن مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

اگرچه بعضی اوقات قرص “صبح بعد از آن” خوانده می شود ، پس از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده تا پنج روز می تواند مؤثر باشد. هرچه زودتر از این استفاده شود ، مؤثرتر است. هنگامی که در سه روز اول بعد از رابطه جنسی انجام شود ، از حدود ۸۵٪ از بارداری های مورد انتظار جلوگیری می کند.

این قرص حاوی دوزهای خاصی از هورمونهای زنانه است. هر زنی می تواند قرص ضد بارداری اضطراری مصرف کند ، حتی آنهایی که نمی توانند قرص های ضد بارداری خوراکی دیگری مصرف کنند. می توان آن را بدون پیشخوان در داروخانه یا شیمی درمانی خریداری کرد.

عوارض جانبی پیشگیری از بارداری اضطراری شامل حالت تهوع ، استفراغ است و دوره بعدی ممکن است زود یا به تعویق بیفتد. پیشگیری از بارداری اضطراری در برابر STI محافظت نمی کند.

یک بسته قرص پیشگیری از بارداری اضطراری.

 

حلقه ضد بارداری

این روش شامل یک حلقه پلاستیکی قابل انعطاف است که به طور مداوم هورمون هایی آزاد می کند که توسط خانم در واژن قرار می گیرد. به مدت سه هفته در محل خود باقی می ماند ، و سپس آن را حذف می کنید ، یک هفته را تعطیل کنید و یک بار دیگر در آن ظاهر شوید. این حلقه هورمون های استروژن و پروژستوژن را آزاد می کند. اینها همان هورمونهایی هستند که در قرص ضدبارداری خوراکی ترکیبی استفاده می شوند ، اما با دوز کمتری.

جوانب مثبت عبارتند از: شما می توانید یک حلقه واژینال را خودتان وارد کرده و از بین ببرید. این روش پیشگیری از بارداری دارای عوارض جانبی کمی است ، به شما اجازه می دهد تا پریودهایتان را کنترل کنید و به شما امکان می دهد که هنگام برداشتن حلقه سرعت باروری شما برگردد.

موارد منفی شامل: برای خانمهایی که نمی توانند از بارداری حاوی استروژن استفاده کنند ، مناسب نیست. لازم است به یاد داشته باشید که آن را در زمان مناسب جایگزین کنید. از STI محافظت نمی کند.

دستی با حلقه ضد بارداری که روی آن صاف است.

The contraceptive ring releases a lower dose of hormones to control a woman’s ability to conceive than other contraceptive methods like the pill.

 

دیافراگم

دیافراگم یک گنبد سیلیکونی نرم و نرم است که در داخل مهبل قرار دارد تا از ورود اسپرم به رحم جلوگیری شود. این یک سد فیزیکی بین اسپرم مرد و تخم زن مانند کاندوم است.

دیافراگم باید حداقل شش ساعت پس از رابطه جنسی در محل خود بماند. پس از شش – اما بیش از ۲۴ ساعت بعد از رابطه جنسی – باید آن را بیرون آورده و تمیز کرد.

برخی از جوانب مثبت: شما می توانید بیش از یک بار از همان دیافراگم استفاده کنید و در صورت مراقبت از آن می توانید تا دو سال دوام بیاورد.

برخی از منفی: استفاده از دیافراگم می تواند عملی شود و به رعایت ساعات درج شده نیاز دارد. این دیافراگم اگر به درستی استفاده شود ، بسیار خوب کار می کند ، اما نه قرص ، یک ایمپلنت ضد بارداری یا IUD را نیز استفاده می کنید.

دیافراگم.

 

عقیم سازی

عقیم سازی فرایند از بین بردن کامل توانایی بدن در تولید مثل از طریق جراحی تهاجم باز یا حداقل است. این یک روش دائمی برای پیشگیری از بارداری است ، مناسب برای افرادی که مطمئن هستند هرگز کودک نمی خواهند یا فرزندان دیگری نمی خواهند. عقیم سازی هم برای زنان و هم برای مردان در دسترس است و در بیمارستانی با بیهوشی عمومی انجام می شود.

اگر به فکر عقیم سازی هستید ، مواردی که با پزشک خود در مورد آن صحبت خواهید کرد ، شامل دلایل شما برای عدم استریل شدن ، چه روش های دیگری برای پیشگیری از بارداری مناسب تر باشد و چه عوارض جانبی ، خطرات و عوارض این روش را داشته باشد.

دستان دستکش جراح در حال چیدن وسایل جراحی است.

9 روش پیشگیری از بارداری was last modified: مهر 21ام, 1398 by zadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *